Kobieca strona prasy

Jak większość kobiet lubię sięgać od czasu do czasu po kolorowe magazyny, które w głównej mierze poświęcone są modzie, urodzie, stylu życia i zdrowiu. A oto moje TOP 5 ciekawych i inspirujących kobiecych czasopism do poczytania w chłodne wieczory.

#5 HOT MODA

Magazyn, po który z podanej piątki sięgam najrzadziej. Większość stron poświęcona jest najnowszym kolekcjom (odzież, akcesoria, kosmetyki) sklepów zarówno droższych, jak i tańszych. Bez wychodzenia z domu można dowiedzieć się jakie w danym sezonie panują trendy. W środku znalazłam tylko jeden obszerny artykuł – wywiad. Reszta to krótkie ciekawostki, nowinki. Pod względem grafiki magazyn jest bardzo dopracowany, przejrzysty. 

#4 INSTYLE

Lubię ten magazyn za piękne zdjęcia, ciekawe artykuły – wywiady, felietony, krótkie notki. Pierwsze kilkadziesiąt stron poświęcone jest modzie i stylu. Znajdziemy tu pełno zdjęć najnowszych trendów, ciekawostek i nowinek ze świata mody. Zaprezentowane są także najświeższe kreacje gwiazd polskich i zagranicznych. Kolejna obszerna sekcja magazynu poświęcona jest urodzie – najnowszym trendom w makijażu i pielęgnacji gwiazd. Dalsza część zatytułowana – ABC STYLU ma już charakter rad skierowanych do nas czytelniczek o modzie, urodzie i podróżach. Ostatnie strony magazynu to już tylko piękna sesja zdjęciowa dołączona do reportażu o jakiejś sławie i sekcja Życie & Dom z przepisami i ciekawostkami.

#3 GLAMOUR

Już po pierwszych stronach wiemy, że mamy do czynienia z wysokiej klasy kobiecym magazynem. Prócz newsów z wybiegów zagranicznych i polskich, najnowszych trendów mamy ciekawe artykuły z zakresu urody, podróży, kulinarni, sportu, psychologii.  Redakcja dba zarówno o jakość samych tekstów, jak i o przyjemną dla oka oprawę graficzną. Pojedyncze zdjęcia oraz całe sesje zdjęciowe dopracowane w każdym calu.

#2 CLAUDIA

Czasopismo, po które sięgam gdy mam ochotę na mile spędzony wieczór pod ciepłym kocem z kubkiem gorącej czekolady i ciasteczkiem. Claudia jeszcze nigdy mnie nie rozczarowała. Za bardzo niską cenę, bo tylko 3,99 zł mamy ponad 180 stron najrozmaitszych artykułów z wielu działów: moda, uroda, z życia gwiazd, psychologia, dom, kulinaria, zdrowie, dziecko, prawo, podróże, kultura. Nic tylko czytać, a jest co czytać.

#1 WOMEN’S HEALTH

Niewątpliwie mój ulubiony magazyn dla kobiet. Różni się od poprzednich, ponieważ poświęcony jest zdrowemu stylu życia. W środku znajdziemy bardzo dużo interesujących artykułów, ciekawostek, zestawów ćwiczeń, fit przepisów. Prócz zdrowego stylu życia magazyn porusza także tematy z zakresu urody, stylu i psychologii. Szata graficzna to istna eksplozja mocnych, nasyconych barw. Lektura tego magazynu dodaje mi energii i motywacji w walce o piękną, zdrową, wysportowaną sylwetkę. 

A jakie są Wasze ulubione czasopisma?

A.

6 Replies to “Kobieca strona prasy

  1. Jakoś ostatnio nie czytuję kobiecych czasopism, ale Glamour i Women's Health czytałam w przeszłości- chyba do nich wrócę już jutro jak będę na lotnisku czekać na lot 🙂 Pozdrawiam

  2. Glamour oraz WomensH to też jedne z moich ulubionych gazet. Bardzo fajny pomysł na wpis. Ja dorzuciłabym jeszcze Elle i Bazaar 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *